Karuzela Transferowa

Ziemia kręci się wokół Słońca, my kręcimy się wokół piłki

Według tego, co media wczoraj podawały, to wczoraj doszło do zwolnienia trenera Legii Warszawa. Zważając na wczorajszą datę, wiele osób potraktowało to jako żart, lecz odświeżając prasę, zauważymy, że Portugalczyk wciąż nie ma pracy.

Czara goryczy w Legii przelała się po niedzielnej porażce 4:0 z Wisłą Kraków. Klub, który jeszcze kilka miesięcy temu borykał się z ogromnymi problemami, brakiem licencji, rozgromił Mistrza Polski. Jeszcze jakiś czas temu było to nie do pomyślenia, a jednak została napisana piękna historia przez zawodników Białej Gwiazdy.

W sprawie zwolnienia, głos zabrał prezes – Dariusz Miodulski, który stwierdził, że:

„Zawsze to są trudne decyzje.”

Po czym dodał:

„Dla nas zawsze najważniejsze są trofea. W momencie, gdy zrozumieliśmy, że nasze szanse na zdobycie mistrzostwa Polski się zmniejszają, to podjęliśmy decyzję, że trzeba coś zmienić, bo nasze cele i strategia są niezmienne. To co się zmienia, to środki, w jakie go osiągamy.”

Legioniści zajmują drugie miejsce w tabeli i wizja mistrzostwa oddala się z dnia na dzień. Warszawski klub traci 5 punktów do lidera, którym jest Lechia Gdańsk. Aby zachować szanse na mistrzostwo trzeba było coś zmienić, mimo iż przegrali tylko 2 z ostatnich 5 meczów ligowych, to gra Wojskowych nie porywała. O czym świadczy porażka z pierwszoligowym Rakowem Częstochowa w Pucharze Polski.

W ostatnim czasie został zwolniony z Lecha Poznań Adam Nawałka. Były selekcjoner również nie spełnił oczekiwań Kolejorza i przypłacił to „głową”. Tekst znajdziecie (TUTAJ). W Ekstraklasie robi się coraz ciekawiej, także z niecierpliwością czekamy na zmiany i rozwiązania, które zaproponują nam kluby.

Źródło: TVN Warszawa, informacje własne
Źródło Fotografii: Wikipedia

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.