Karuzela Transferowa

Ziemia kręci się wokół Słońca, my kręcimy się wokół piłki

Matthijs de Ligt jest od dłuższego czasu łączony z kilkoma wielkimi klubami. Dotychczas faworytem do jego pozyskanie wydawała się być FC Barcelona. Wiele wskazuje na to, że sytuacja się zmieniła, wraz z wkroczeniem do akcji Juventusu Turyn.

Matthijs de Ligt w rozmowie z Tuttosport nie zaprzeczył możliwości przejścia do Juventusu. Zaznaczył, ze wszystko zależy od jego agenta – Mino Raioli, do którego spływają oferty. 

Zawodnik Ajaxu Amsterdam stwierdził też, ze bardzo podziwia ChielliniegoBonucciego oraz są dla niego wzorem do naśladowania. Powiedział też, że gra u boku Cristiano Ronaldo byłaby czymś niezwykłym.

Czy wywiad, którego udzielił holenderski obrońca, to gra na podbicie stawki? Jest taka możliwość. Jeżeli FC Barcelona jest bardzo zdeterminowana, by go pozyskać, to zapłaci każde pieniądze, zarówno klubowi, jak i samemu zawodnikowi. Nie można też wykluczyć transferu do Juventusu, gdyż znalazłoby się tam miejsce dla reprezentanta Holandii, szczególnie gdyby odszedł Daniele Rugani. Jednakże w ostatnim czasie włoski dominator wyraża zainteresowanie niemal połową piłkarskiego świata i takie pogłoski trzeba traktować z przymrużeniem oka.

 

Źródło: calciomercato.com, goal,com
Źródło zdjęcia: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Matthijs_de_Ligt_2018

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.