Karuzela Transferowa

Ziemia kręci się wokół Słońca, my kręcimy się wokół piłki

Obrońca Interu Mediolan – Milan Skriniar, wzbudził zainteresowanie największych hiszpańskich kubów. Mowa tu o FC Barcelonie i Realu Madryt. Faworytem do pozyskania zawodnika wydaje się być jednak ta druga drużyna.  

Milan Skriniar rozgrywa w Interze Mediolan świetny sezon. Jest pewnym punktem linii obrony i razem ze Stefanem de Vrijem tworzy solidną parę stoperów. Z ich pomocą Inter zajmuje trzecie miejsce w   Serie A. Trudno więc się dziwić, że forma reprezentanta Słowacji ściągnęła uwagę największych klubów. Konkretnie chodzi o ekipy z hiszpańskiej La Liga. 

FC Barcelona i Real Madryt to główni chętni na usługi słowackiego obrońcy. Jednakże to „Królewscy” wydają się być faworytem do jego pozyskania. Barcelona w głównej mierze pracuje nad sprowadzeniem Matthijsa de Ligta z Ajaxu Amsterdam. Real natomiast koniecznie potrzebuje wzmocnień w linii obrony. Dodatkowo niepewna jest przyszłość Raphaela Varane’a, którym coraz mocniej interesuje się Paris Saint-Germain. Według  Mitala Halisa – agenta piłkarza, ktokolwiek by go nie chciał kupić, Inter najpewniej go puści , jednakże włodarzom będzie zależało na ugraniu, podczas negocjacji, jak największej kwoty za transfer. 

W lipcu 2017 roku Inter zapłacił Sampdorii za Skriniara 28 milionów euro. Teraz szykuje się zdecydowana przebitka. Słowak przez serwis Transfermarkt jest wyceniany na 60 milionów euro, natomiast Inter może sobie zażyczyć około 100 milionów euro

 

Źródło: AS, Goal.com
Źródło zdjęcia: https://de.m.wikipedia.org/wiki/Datei:Zen-Int_(1)

.  

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.