Karuzela Transferowa

Ziemia kręci się wokół Słońca, my kręcimy się wokół piłki

Dziś hiszpański korespondent poinformował, że Philipe Coutinho może odejść od FC Barcelony. Klub otrzymał oficjalne oferty.

Brazylijczyk do „Blaugrany” przeszedł z Liverpoolu w styczniu 2018 roku za 135 milionów euro. Póki co piłkarz swoimi występami nie porywa i jak do tej pory przegrywa walkę o pierwszy skład z Ousmane Dembele. Po kreatywnym skrzydłowym/pomocniku spodziewano się zdecydowanie więcej. 

Według Moisesa Llorensa, FC Barcelona otrzymała oferty za Coutinho, które opiewały nawet w okolicach 105 milionów euro. Biorąc pod uwagę obecną formę ex Liverpoolczyka, to bardzo atrakcyjna kwota. Jednak zarząd Katalończyków nie przyjął żadnej z ofert. W Barcelonie wierzą w talent kreatywnego pomocnika i chcą dać mu szansę na odmienienie swojej sytuacji i pokazanie całości swojego talentu. Jeśli mu się to nie uda, będzie mógł odejść.

W obecnym sezonie, Philipe Coutinho rozegrał łącznie 41 spotkań, w których strzelił 9 bramek i zanotował 5 asyst. Jak na takiego zawodnika to zdecydowanie za mało. Obecnie jest wyceniany przez Transfermarkt na 100 milionów euro.

Źródło: Twitter
Źródło fotografii: Wikipedia

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.