Karuzela Transferowa

Ziemia kręci się wokół Słońca, my kręcimy się wokół piłki

Ajax miał nie lada zadanie przez najbliższe miesiące, ponieważ musiał załatać dziurę po odchodzącym Frenkiem de Jongu. Dla skautingu holendrów nie ma rzeczy niemożliwych. Wygląda na to, że już znaleźli następce, za którego uważa się Razvana Martina.

O transferu de Jonga pisaliśmy już wcześniej, w sumie wszystkie media pisały o jego wielkim transferze holendra do „Blaugrany”.  Jest to ogromna strata dla Ajaxu ponieważ młody pomocnik był jednym z kreatorów gry w środku pola Amsterdamczyków. Holenderski zespół znany jest z kopalni talentów więc zarząd na pewno spodziewał się, że wkrótce zgłosi się wielki klub po utalentowanego pomocnika.

Tak się też stało, de Jong w lecie odejdzie, a drużyna musi grać dalej. Nie ma ludzi niezastąpionych, ale Frenkie wysoko postawił poprzeczkę. Udźwignąć ten ciężar ma młody Rumun – Razvan Martin, który obecnie gra w Standardzie Liege. Według brytyjskich mediów, całkowity koszt transferu wyniesie 12.5 miliona euro. Kontrakt ma wejść w zycie po zakończeniu sezonu w lipcu i ma trwać do 2024 roku.

Pomocnik wyceniany jest na 9 milionów euro przez Transfermarkt. W bieżącym sezonie w 39 spotkaniach Martin strzelił 6 bramek i zanotował 8 asyst.

Źródło: independent.co.uk

Źródło fotografii: flickr

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.